Sağlık Bilgisi

Suna Dumankaya Cilt Bakımı Kivi Maskesi

Suna Dumankaya’dan Cilt bakımınız için, kırışıklıkları giderici kivi maskesi , uygulaması ve hazırlanış şekliyle sizlerle…

Cilde kadifemsi bir yumuşaklık ve ışıltı kazandırmak, kırışıklıkları hafifletmek için ekstra bakım uygulamakta yarar var. En zengin C vitamini kaynağı olan kivi yaşlanmayı durdurabiliyor. Yaşınız 25’in üzerinde ise kivi maskesini haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Kivi Maskesi Nasl Hazırlanır , Nasıl Uygulanır?

Birkaç kiviyi soyup çatalla ezerek püre haline getirin. Suyunu süzüp posasını temizlenmiş yüzünüze ve boynunuza masaj yaparak sürün. 20 dakika bekleyip ılık suya batırılmış pamukla silin ve ılık suyla yıkayıp havlu ile kurulayın.

Kivinin Faydaları

Kivinin portakal ve limon gibi turunçgillerden daha fazla C vitamini içerdiğini biliyor muydunuz? Kivi de ayrıca bol miktarda magnezyum bulunuyor. Anemi ve mide problemlerine etkili olan kivi, bağırsakları yumuşatıyor ve toksinlerin atılımını sağlayıp vücudu temizliyor.


One Response

  1. yüz estetiği diyor ki:

    Yüz maskeleri sayesinde daha önceden meydana gelmiş yüz yaralarının iyileşmesi daha da hızlanıyor ve yüz derisi daha iyi besleniyor.